Sdružení přátel Pardubického kraje

Informační centra v kraji budou mít certifikáty


30. 03. 2007 Jednou z akcí, které Pardubický kraj realizoval v rámci grantového schématu SROP, je projekt "Vytvoření sítě certifikovaných turistických informačních center na území Pardubického kraje a podpora zvýšení kvality jimi poskytovaných služeb". V jeho rámci byla nastartován proces certifikace informačních center. "Uzavřít smlouvu mohou podle certifikační komise v Třemošnici, Králíkách, Hlinsku, Bystrém, Litomyšli, Lázních Bohdaneč a v Mikoregionu Heřmanoměstecko. Tato certifikovaná informační centra mohou požádat o dotaci Pardubického kraje," řekl Miloslav Macela, radní zodpovědný za sociální věci, neziskový sektor a cestovní ruch. Certifikát nebyl prozatím udělen informačním centrům v Chrudimi, Jablonném nad Orlicí, Letohradě, Seči, Poříčí u Litomyšle, Zdechovicích, Pardubicích a v Lanškrouně. Tato centra budou moci certifikát získat v 1. pololetí roku 2007.

Certifikace rozděluje informační centra do třech kategorií - místní, oblastní a regionální. Regionální informační centrum je v Pardubickém kraji jediné, je jím Pardubice Region Tourism. Celý region je pak rozdělen na oblasti, které na sebe těsně navazují. V každé oblasti se nachází několik místních informačních center, jejichž oblast pů-sobnosti na sebe také těsně navazuje. Každé infocentrum kromě podávání informací provádí také sběr dat o ubyto-vacích možnostech a kapacitách a turistických akcích na celém území působnosti tohoto informačního centra. Data jsou pak neustále doplňována na webové stránky www.vychodnicechy.info, kde jsou volně k dispozici všem návštěvníkům. Tím, že oblast působnosti jednotlivých informačních center na sebe těsně navazuje, není v Pardubickém kraji oblast, o níž by nebyly k dispozici informace související s turistickým ruchem.
Například pardubické informační centrum Pardubice Region Tourism zajišťuje sběr dat nejen pro území samotného města Pardubice, ale také pro obce Starý Máteřov, Spojil či celou oblast Holicka. A co musí informační centra pro dosažení certifikátu splňovat? Kromě již zmíněného sběru a distribuce dat to je například povinnost zajistit rezervaci a prodej vstupe-nek na kulturní akce, sjednání ubytování dle požadavků klienta, zajištění či zprostředkování průvodcovských služeb, distribuce propagačních letáků Pardubického kraje a regionu turistické působnosti, nabídka turistických map či provozování veřejně přístupného internetu.
Pardubický kraj pak bude v budoucnu finančně podporo-vat a propagovat pouze certifikovaná informační centra.
Jak nám přiznal Martin Prorok, provozovatel Pardubice Region Tourism, obrovská výhoda certifikace je v tom, že infocentra tak zvýší kvalitu nabízených služeb: "Některá infocentra proto musela rozšířit pracovní dobu, některá musela zprovoznit webové stránky. Tím, že je nutné certi-fikaci každé dva roky obnovovat, je neustále zajištěna vysoká úroveň nabízených služeb," podotkl Prorok.
Starosta obce Zdechovice na Pardubicku ing. Robert Chutic, kde by mělo také vzniknout jedno certifikovaných informačních míst nám přiznal, že jeho cílem není pouze samotné poskytování a sběr informací: "Když už turisté do našeho regionu zavítají, rád bych, kdyby zde v budoucnu nalezli i něco více, například poznávací okruhy s několika zastaveními a informačními tabulemi," řekl Chutic.

Autor: Jan Řeháček
Vyšlo ve Vlastivědných listech Pardubického kraje číslo: 1/2007




Předchozí článek: V Pardubickém kraji se měnily hranice okresů
Následující článek: Pardubický kraj bude mít své zastoupení v Bruselu


Vytiskni stránku

Zpět na úvodní stránku




Vlastivědný časopis o zajímavostech, památkách, historii a osobnostech Pardubického kraje.
Pokud máte zájem pravidelně dostávat časopis Vlastivědné listy Pardubického kraje, kontaktujte nás. Roční předpatné činí 200 Kč.
Stáhněte si PŘIHLÁŠKU a odešlete na adresu Sdružení přátel Pardubického kraje, Klášterní 54, Pardubice 530 02.


V čísle 1/2024 Vlastivědných listů Pardubického kraje si mimo jiné přečtete:
Rabštejnská Lhota
Mladkovská vrchovina
Průzkum na Šibeničním vrchu
Pardubické kostely



Pardubický kraj
CHRUDIMSKO: Evangelický kostel ve SVRATOUCHU z roku 1783. Jeden z prvních evangelických kostelů u nás.

CHRUDIMSKO: Evangelický kostel v obci KROUNA od architekta Fr. Schmoranze.

ORLICKOÚSTECKO: Kostel sv. Vavřince ve VYSOKÉM MÝTĚ založený na skolnku 13. století.

ORLICKOÚSTECKO: Most přes PASTVINSKOU PŘEHRADU zbudovanou v letech 1932 - 1938.

ORLICKOÚSTECKO: Radnice v ŽAMBERKU.

SVITAVSKO: Kostel Nanebevzetí Panny Marie barokně přestavěný po požáru roku 1726 v MORAVSKÉ TŘEBOVÉ.

SVITAVSKO: Zřícenina hradu SVOJANOV.

PARDUBICKO: Kašna na náměstí v DAŠICÍCH.




Hledat na webu:     


- Klub přátel Pardubicka
- Parpedie
- Pardubický Slavín



Created by pratele.pa.kraje@seznam.cz
sitemap.xml